fbpx

1. TITKOK ÉS TÉNYEK A BŐRÖDRŐL

 

Kezdjünk bele és nézzünk meg néhány titkot és tényt a bőrről!

Talán már hallottál arról, hogy a bőrünk a legnagyobb érzékszervünk. De nem csak ennyi, hanem egy külön szerv, egy saját kis burok is, ami elválaszt bennünket a külvilágtól.

A tapintással érzékeljük a körülöttünk lévő világot. De az érzékelés csak egy a bőrünk számos egyéb funkciója mellett. A bőr nem csupán a testünket borító „héj”, hanem aktív szerv, amelynek számos létfontosságú funkciója van. 

A bőrünk az, ami elválaszt bennünket a külvilágtól, körülöleli, és megvédi a testünket a környezet hatásaitól: a kihűléstől vagy éppen a felforrósodástól, az UV sugaraktól, a vegyi anyagoktól, a felázástól.

Barrier, vagyis gátat képző funkciójával megvédi a testet a különböző mikrobáktól (gombáktól, baktériumoktól).

És akárcsak az emésztőrendszerünk, a bőrünkben található verejték- és faggyúmirigyek is segítik a már feleslegessé vált anyagok kiválasztását és kiürítését a szervezetből.

A bőröd 3 egymásba fonódó rétegből épül fel: ezek a hám, az irha és a bőralja. Közülük a külső, a hám, további 5 réteget foglal magába. A középső (irha) és az alsó (bőralja) réteg már erekkel és idegekkel átszőtt, tehát ha felhorzsolod vagy megkarcold a bőröd, és vérzik, akkor tudhatod, hogy a hám 5 rétege mind sérült.

A hám 5 rétege folyamatosan megújul, 28 naponta lecserélődik.

Ezt nem szabad elfelejtened, hiszen bármilyen új szokás a bőrödön is legalább ennyi nap után fog látható eredeményre vezetni.

Érdemes előtte-utána fotót készíteni, mert menet közben nem feltétlenül érzékeled a változást. Ha kérdésed van azzal kapcsolatban, hogyan változtass egy bőrápolási szokást, keress bátran a hello@fleurdelin.hu emailcímen és amint tudok válaszolok.

A következő részben arról lesz szó, hogy a bőröd vélt igényeivel szemben mi az, amire TÉNYLEG szüksége van.